
Kunstloc Brabant is in opdracht van de Taskforce Regioprofiel Cultuur BrabantStad bezig met de operationalisering van het regioprofiel Brabant. Op regioprofielbrabant.nl kun je dit volgen. We melden het belangrijkste nieuws ook regelmatig op onze website.
foto: Ben Nienhuis
DutchCulture brengt internationale ambities Brabantse makers verder
‘Hoe vind je speellocaties in landen zoals China en Japan? Waar begin je als Brabantse maker als je over de grens wilt werken? Hoe vraag je Europese subsidies aan?’ Om zulke vragen te beantwoorden en internationale ambities een stap verder te brengen, nodigden BrabantStad en DutchCulture Brabantse makers en instellingen uit voor DutchCulture on Tour – editie Brabant. Op 10 september waren 31 Brabantse makers, kunstenaars en instellingen zijn bij de tour aanwezig. Om zich te laten inspireren, kennis op te doen en om elkaar te ontmoeten. Simone Vos schreef voor het Regioprofiel Cultuur BrabantStad een artikel waarin een aantal makers en organisatoren aan het woord komt over de bijeenkomst én de toekomst.
Start Brabantse plannen cultuurparticipatie
Deze maand start de nieuwe werkgroep cultuurparticipatie van Regioprofiel Cultuur BrabantStad, onder leiding van Evelien Nelemans. Beleidsmedewerkers van de B5 en Provincie maken samen met Kunstloc een plan waarmee BrabantStad verder kan bouwen aan een sterke provinciale infrastructuur op het gebied van cultuurparticipatie. Momenteel voert Kunstloc verkennende gesprekken met het veld over de kansen die deze landelijke regeling biedt voor Brabant.
Meepraten over de Brabantse aanpak van cultuurparticipatie?
Neem contact met mij op.