
Ben jij werkzaam in het mbo en heb jij hart voor kunst en cultuur? Wil jij bijdragen aan de verrijking van het onderwijs voor studenten? Volg dan de training Cultuurcoördinator mbo (CCMBO). Deze training is speciaal ontwikkeld voor professionals in het mbo die kunst en cultuur duurzaam willen verankeren.
Wat leer je?
Tijdens deze training werk je vanuit je eigen leervraag en werksituatie aan:
- Inzicht in de (grotere) rol van cultuureducatie binnen het mbo
- Vaardigheden om cultuureducatie te organiseren en coördineren
- Strategieën om draagvlak te creëren binnen je team of organisatie
- Het ontwikkelen van een cultuur(beleids)plan of ander beroepsproduct voor je eigen school
- Jouw persoonlijke ontwikkeling als cultuurcoördinator
De training sluit aan bij actuele ontwikkelingen binnen het mbo, waaronder de nieuwe thema’s binnen burgerschap.
Opbouw van de training
De training bestaat uit zes bijeenkomsten van een dagdeel, verdeeld over enkele maanden. Daarnaast zijn er twee online intervisiemomenten en een regionaal moment, in te vullen door de lokale penvoerder vanuit de regeling Cultuureducatie met Kwaliteit (CmK)
Je werkt toe naar een beleidsplan of ander beroepsproduct binnen je eigen onderwijsinstelling. De bijeenkomsten vinden plaats op een centrale locatie in het land en bieden ruimte voor verdieping, interactie en inspiratie.
Trainers
De training wordt gegeven door Tomas Leijen en Marije de Vries. Zij begeleiden jou in het vergroten en verstevigen van jouw rol als cultuur coordinator. Daarnaast leer je van experts uit de culturele sector én van elkaar.
Studiebelasting
De training vraagt ongeveer 40 uur aan inzet (50% bijeenkomsten – 50% zelfstudie en onderzoek). Waarvan minimaal 20 contacturen.
Certificering
Na succesvolle afronding van de training ontvang je het certificaat cultuurcoördinator mbo van het LKCA.
Praktische informatie
Deze CCMBO-training is onderdeel van een landelijke pilot. Er zijn beperkte plekken beschikbaar per regio/provincie. Voor de deelnemers uit de regio Brabant zijn er drie plekken beschikbaar. Je volgt deze training dus met deelnemers uit heel het land.
Trainingsdata 2026: 22 januari, 12 februari, 12 maart, 16 april, 28 mei, 25 juni (certificering)
Tijden: nog niet bekend
Locatie: Utrecht, leslocatie volgt.
Kosten: € 1000 exc btw
Aanmelden: via het formulier hieronder. Er zijn 3 plekken beschikbaar voor deelnemers uit Brabant.
Wil je meer weten over deze training?
Neem contact met mij op.