
Maatschappelijke kwesties komen het klaslokaal binnen via actualiteiten, sociale media en persoonlijke ervaringen van leerlingen. Voor docenten betekent dit dat zij steeds vaker de rol van gespreksleider en bemiddelaar op zich nemen. Zonder de juiste tools en kennis kan dit overweldigend zijn. Hoe stel je een norm? Hoe biedt je ruimte voor dialoog en zorg je dat iedereen zich veilig voelt?
Deze tweedaagse training biedt praktische en concrete oplossingen voor het bespreken van racisme en discriminatie. De tools en kennis zijn niet uitsluitend gericht op onderwijs, maar ook binnen de context van een andere werkpraktijk of instelling toepasbaar.
Wat de training biedt:
Twee interactieve trainingssessies en een afsluitende intervisie om ervaringen te delen en van elkaar te leren. Deelnemers ontvangen een werkboek en aanvullende tools.
Het programma omvat:
- Inzicht in context: wat zijn de historisch en maatschappelijke achtergronden van discriminatie en hoe hangen ze samen met bredere thema's?
- Zelfreflectie: welke (onbewuste) vooroordelen breng je zelf mee en hoe beinvloeden die jouw werkpraktijk?
- Gesprekstechnieken: een methodisch stappenplan en gesprekstechnieken om veilige dialogen te voeren en spanningen te de-escaleren.
Over de trainers:
De training wordt verzorgd door Fawaka. Zij bieden scholen een inclusieve en wereldse invulling van burgerschap met ‘WereldBurgerschap’. Hiermee worden leerlingen geholpen zich te ontwikkelen tot wereldburgers die bouwen aan de wereld van morgen. Ook biedt Fawaka al jaren de ‘Leergang Inclusief Onderwijs, expliciete scholing rondom racisme & discriminatie’ aan, een bewezen effectieve interventie tegen discriminatie in het onderwijs.
Wanneer en waar:
Data: donderdag 23 oktober en 30 oktober 2025
Tijden: 15.00 - 18.00
Waar: LocHal (in workshopruimte 02 en 03)
Kosten: gratis
Voor wie: intermediairs, cultuurprofessionals, (kunstvak)docenten, beleidsmedewerkers en Kunstloc collega's
Maximaal aantal deelnemers: 20
Meer weten?
Neem contact met ons op.