Zoek bijvoorbeeld naar een activiteit of pagina

TIMETUBE is een twee kilometer lang kunstwerk dat verwijst naar het historische legerkamp Willem I, dat tussen 1832 en 1834 in Oirschot lag. Het werk verbeeldt de enorme omvang van het kamp en neemt bezoekers mee terug in de tijd. Kunstenaar Rob Sweere staat bekend om zijn monumentale, ruimtelijke werken die toeschouwers uitnodigen om geschiedenis en landschap op een nieuwe manier te beleven. Kunstloc Brabant deed de artistieke begeleiding bij de totstandkoming van dit kunstwerk.

Opening middenin het veld

Het historisch legerkamp is belangrijk militair erfgoed en daarom heeft de gemeente Oirschot het erfgoedweekend, beter bekend als De Open Monumentendag, gekozen voor de officiële opening. Deze vindt plaats op zaterdag 13 september om 11.00 uur, met inloop vanaf 10.30 uur midden in het veld. Wethouder Joep van de Ven verricht samen met Rob Sweere het openingsmoment. 

Aansluitend vertelt Netty van de Kamp, adviseur Kunst & Ruimte van Kunstloc Brabant, en betrokken bij de artistieke begeleiding van het project, meer over het kunstwerk in relatie tot kunst en erfgoed. De bijeenkomst vindt plaats tegen de bosrand van het oefenterrein – midden in het veld, op de plek waar TIMETUBE is gerealiseerd. TIMETUBE is een unieke beleving waar kunst, cultuur en geschiedenis samenkomen. 

Bereikbaarheid

Bezoekers wordt geadviseerd rekening te houden met de beperkte bereikbaarheid van de locatie. Vanuit Oostelbeers zijn de toegangswegen grotendeels zandpaden: zowel de Nieuwe Erven als de route vanuit Driehoek zijn onverhard. De opening vindt plaats op het geasfalteerde fietspad De Hanenberg. Deze is via de verharde Burgemeester Jan Smulderslaan met de fiets te bereiken. 

Meer weten over de relatie tussen kunst en erfgoed?

Ik help je graag verder.

Duik dieper in kunst & ruimte

Blog | Een brug tussen de eilanden kunst en zorg

Atty Bax blogt over hoe kunst de kwaliteit van leven voor kwetsbare mensen kan vergroten

1 juli 2026
Erik Alkema

Design Challenge bij maatschappelijke opgaven

De Design Challenge verbindt overheden, bedrijven en maatschappelijke organisaties met makers rondom urgente maatschappelijke vraagstukken.

29 juni 2026

Masterclass De Kunstopdracht bij maatschappelijke opgaven

De Kunstopdracht koppelt een opdrachtgever met een maatschappelijke opgave aan startende creatieve makers.

29 juni 2026

Erfgoed, natuur en ontwerpkracht komen samen in Landpark Pauwels

In Tilburg wordt de komende jaren gewerkt aan een bijzonder project waarin erfgoed, natuur, innovatie en ontwerpkracht samenkomen.

25 juni 2026

Waar maak jij je druk om?

De samenleving heeft creatieve makers nodig om complexe vragen anders te benaderen en te verbeelden.

24 juni 2026

Teams voor ontwerpatelier “Leisure Landschap Vestigingsklimaat” zijn bekend

Maak kennis met de teams die zijn geselecteerd voor het ontwerpatelier op 6, 7 en 8 juli.

12 juni 2026

Maatschappelijke impact begint met jouw creativiteit

Lees meer over hoe jij als maker bij kan dragen aan de maatschappelijke opgaven van deze tijd.

2 juni 2026

Joris van Schijndel exposeert in Museum De Kluis

Joris van Schijndel woont bij Huize Padua van GGZ Oost Brabant en exposeert in museum De Kluis in Boekel.

13 mei 2026

Zo geef je als maker duurzaamheid handen, voeten én verbeelding

Tips om als maker aan de slag te gaan voor een duurzamere wereld.

4 mei 2026

Drie kunstenaars ontvangen Europese CultureAndHealth-werkbeurs

Leer de kunstenaars kennen die de komende tijd aan de slag gaan met hun projecten op het snijvlak van kunst en gezondheid.

30 april 2026

Open call: ontwerpatelier Leisure, landschap & vestigingsklimaat

Onderzoek hoe leisure en landschap samen kunnen bijdragen aan een kwalitatief en toekomstbestendig vestigingsklimaat.

20 april 2026

Serious game Het Waterkabinet maakt wateropgaven inzichtelijk

Lees hoe serious game Het Waterkabinet inzicht geeft in de waterproblemen die in Brabant spelen

25 maart 2026