Zoek bijvoorbeeld naar een activiteit of pagina

Makers en culturele organisaties kunnen vanaf eind februari 2026 weer een aanvraag indienen voor een coachtraject op maat, gericht op het versterken van je zakelijke vaardigheden. De provincie stelt hiervoor € 200.000 beschikbaar. 

De subsidieregeling Versterken Cultureel Ondernemerschap (VCO) van de Provincie Noord-Brabant biedt jou de kans om samen met een coach te werken aan je positionering, je zakelijke ontwikkeling of je zichtbaarheid en vindbaarheid. 

Een aanvraag indienen bij de provincie kan van 23 februari 2026 tot en met 1 maart 2026. Voorafgaand is er een verplichte intake bij Kunstloc Brabant. Deze start op 19 januari en loopt tot en met 25 januari. 

Ervaringen uit de vorige ronde

Vorig jaar ontvingen 47 culturele professionals subsidie. Uit reacties blijkt dat het traject helpt om hun zakelijke praktijk scherper te krijgen. 

“Ik heb in het traject met mijn coach geleerd om een marketingplan op te zetten. Vooral het duidelijker in beeld krijgen van mijn klanten, partners en subsidiemogelijkheden zijn zeer waardevol gebleken.  Alleen al het feit dat ik met iemand anders buiten mijn directe netwerk hierover kon brainstormen is van grote waarde gebleken”

Dick Janssen, deelnemer in 2025.

Lees ook de ervaringen van kunstenaar Carlette Rijcken

Versterken van de sector

Bas Maes, gedeputeerde Cultuur: “Iedere cultuurmaker is óók ondernemer. Met dit traject kunnen makers hun zakelijke kant versterken, zodat ze hun creatieve werk verder kunnen brengen. Daarmee bouwen we samen aan sterke sector die zorgt voor een veelzijdig en levendig cultureel aanbod voor alle Brabanders.”

Verplichte intake bij Kunstloc Brabant

In 2026 stelt de provincie € 200.000 beschikbaar, met een maximum van € 5.000 per aanvraag. Een aanvraag indienen bij de provincie kan van 23 februari 2026 tot en met 1 maart 2026. 

Voorafgaand is er een verplichte intake bij Kunstloc Brabant.

Deze start op 19 januari en loopt tot en met 25 januari. 

Het online intakeformulier vind je vanaf 19 januari op de pagina Versterken Cultureel Ondernemerschap

Lees alles over jouw aanvraag voor Versterken Cultureel Ondernemerschap

Heb je vragen over deze regeling?

Neem gerust contact met mij op:

Cultureel ondernemerschap

Leertraject: Route Ondernemerschap

Zes sessies om met andere kunstenaars en makers je professionele ontwikkeling en zakelijke vaardigheden te versterken.

15 april 2026
Leertraject: Route Ondernemerschap

Best practice digitale transformatie: Huis van verhalen van de Grote Kerk Breda

Een digitale rondleiding via de eigen smartphone.

1 april 2026
Best practice digitale transformatie: Huis van verhalen van de Grote Kerk Breda

MaakPlaats Oss geeft jongeren een stem

Maakplaats Oss geeft jongeren een stem: zowel op het podium als daarbuiten.

31 maart 2026
MaakPlaats Oss geeft jongeren een stem

Meld jouw initiatief aan voor Street Culture & Sports 2026

Dit programma ondersteunt dit jaar 15 initiatieven die bijdragen aan de versterking van de Street Culture & Sports scene in Brabant.

26 februari 2026
Meld jouw initiatief aan voor Street Culture & Sports 2026

Van filmset naar klaslokaal: filmmakers voor de klas

Ira Hoefsmid en Ramon Etman vertellen wat ervoor nodig is om filmdocent te worden én wat het oplevert.

17 februari 2026
Van filmset naar klaslokaal: filmmakers voor de klas

Jouw film in de klas – hoe doe je dat?

Film kan veel meer zijn dan alleen entertainment en juist een waardevolle aanvulling vormen op de lesstof.

9 februari 2026
Jouw film in de klas – hoe doe je dat?

Best practice digitale transformatie: Digital Explorers van Witte Rook

De fysieke ruimte is even belangrijk als de online ruimte.

26 januari 2026
Best practice digitale transformatie: Digital Explorers van Witte Rook

Houvast en vertrouwen door coachtraject op maat

Carlette Rijcken volgde het traject Versterken Cultureel Ondernemerschap met coach Rebecca Nelemans.

12 januari 2026
Houvast en vertrouwen door coachtraject op maat

Best practice digitale transformatie: De Bredase tuinen der Lusten van KOP

Vijf jonge kunstenaars reageren met een frisse blik op De Tuin der Lusten van Jheronimus Bosch.

7 januari 2026
Best practice digitale transformatie: De Bredase tuinen der Lusten van KOP

Kunstenaars gezocht voor Salderespark in Best

Kunstcommissie Salderespark Best zoekt kunstenaars voor schetsontwerp park.

7 januari 2026
Kunstenaars gezocht voor Salderespark in Best

Coachtraject op maat: Versterk je zakelijke vaardigheden

Werk samen met een coach aan jouw ontwikkelvraag met de subsidie Versterken Cultureel Ondernemerschap (VCO).

6 januari 2026
Coachtraject op maat: Versterk je zakelijke vaardigheden

Dit waren de meest opvallende thema's in 2025

2025 was een bewogen jaar voor de culturele sector. In dit jaaroverzicht zetten we de meest opvallende thema's op een rij.

16 december 2025
Dit waren de meest opvallende thema's in 2025